Categories: Новини

Степан Барна: Професійно-технічна освіта має бути партнером для бізнесу, який працює в області

Ще одну нову та сучасну навчальну лабораторію відкрили на базі Кременецького професійного ліцею. Тепер там, у добре оснащеному практичному центрі, навчатимуть електрозварників та зварників ручного зварювання та на автоматичних та напівавтоматичних зварювальних машинах.

До цього, нагадаємо, у ліцеї відкрили сучасну лабораторію з професії «Швачка, кравець, закрійник». На модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази лабораторії з Державного бюджету виділили 330 тис. грн. та 100 тис. грн. – з обласного бюджету.

Відкриваючи новий навчально-практичний центр у ліцеї, голова облдержадміністрації Степан Барна наголосив: «Сьогодні маємо працювати за таким принципом, який дозволить в особі професійно-технічної освіти формувати партнера для бізнесу, для органів державної влади і місцевого самоврядування».

Наше завдання, за словами голови ОДА, щоб діти, за підсумками навчання впродовж трьох років, не виїжджали за кордон, а працювали на власних виробництвах, садах, тракторних бригадах і займалися господарською діяльністю.

«Я б хотів, щоб ми, відкриваючи лабораторію електрозварника, робили установку на те, не як підготувати фахівця для Польщі, а як підготувати фахівця для власних підприємств, які будуть надавати послуги, створювати додану вартість і розвивати економіку області. В багатьох обставинах, працюючи на Тернопіллі, об’єднуючись у кооперативи, можна заробити більше, ніж працюючи за кордоном», – зауважив Степан Барна.

Нагадаємо, навчально-практичний центр у Кремнецькому профліцеї відкрили за участі Віце-прем’єр-міністра України В’ячеслава Кириленка. На облаштування сучасної лабораторії виділили з Державного бюджету – 2,3 млн. грн., з обласного бюджету – 500 тис. грн., інші надходження – 265 тис. грн.

Ruslan

Recent Posts

Пільги на проїзд у Тернополі буде збережено, хоча ціни на електрику та пальне штовхають громадський транспорт в Україні до катастрофи

Пальне дорожчає, електроенергія для підприємств зростає в ціні, а громадський транспорт по всій Україні опиняється…

3 години ago

Тернопільські слідчі СБУ задокументували злочини колаборантки, що підтримує армію рф

Слідчі Тернопільського управління СБУ зібрали доказову базу на ще одну пособницю ворога, яка добровільно співпрацює…

5 години ago

Психолог з Тернополя Володимир Рабінчук став до лав ЗСУ: він ділиться нотатками

Страх смерті в армії ніби легалізований, але такі розмови не популярні, їх стараються уникати. Зазвичай…

17 години ago

На Тернопільщині викрили “волонтера”, який ввіз автівки під виглядом допомоги для ЗСУ

За процесуального керівництва Тернопільської обласної прокуратури викрито мешканця Тернопільщини, який ввозив з-за кордону транспортні засоби…

2 дні ago

«Батьківщина зі мною»: Василь Махно про життя за кордоном і зміни в Тернополі

Чи можна «виїхати з мови», чому важливо зберігати внутрішній баланс і як змінилося обличчя тернополян…

2 дні ago

Електроенергія та пальне добивають громадський транспорт України та Тернополя: навіть сотні мільйонів дотацій уже не дозволяють стримувати тарифи

Поки багато українських міст уже переглянули тарифи на проїзд, Тернопіль кілька років намагався втримувати їх…

3 дні ago