Конфліктність загострюється саме в цей час – лікар з Тернопільщини розповів про вплив повного Місяця

0
1055

На Тернопільщині покінчили із життям троє самогубців. Один чоловік із Лановецького району – 24 серпня. Ще двоє жителів Чортківського району покінчили із життям 25 серпня. Статистика говорить, що більшість самогубств припадає саме на повний Місяць. Ця фаза місяця загострює і хронічні психічні захворювання.

А от проаналізувавши статистику народжень у пологових будинках Кіото (японська префектура з населенням понад 2 мільйони осіб), медики дійшли висновку, що найбільше немовлят народжується, коли Місяць у повні.

Лікар-невропатолог із Золотого Потоку Бучацького району Микола Навроцький вважає, що ми стаємо більш емоційними і чутливими саме у повний Місяць.

– Механізму цього впливу не знаю, –  розповідає лікар. –  Хоча можна здогадатися. Наприклад, Місяць впливає на Землю взагалі. Життя зародилося у воді. Місяць впливав ще на одноклітинні організми, які жили у воді. Можливо навіть не прямо, хоча на одноклітинні організми діє і гравітація. Є гравітаксис. Таксис – це рух одноклітинних організмів на вплив гравітації. Життя зародилося і бушувало не на глибоких глибинах, а на мілководдях, де було тепло і можна було забирати фотони сонячної енергії. Можливо, був вплив Місяця, а ще – приливи-відливи. Це теж пряма дія Місяця.

Навіть на земну кору є вплив. Хоча це велика маса Землі. Так само, як реагує вода під час припливів і відливів, реагує  і земна кора – піднімається й опускається на кілька сантиметрів. Наче дихає.

Микола Навроцький каже, що все живе реагує на Місяць. Так само і на сонячні викиди.

– Коли активність Сонця підвищується, усе реагує ще більше, як на Місяць, – продовжує. –  Як Місяць уповні, частішають конфлікти.

Є також сомнамбули, які в повний Місяць частіше ходять уночі. Це – сновиди. Така хвороба. Ходять по десятім поверсі, на краю прірви і нічого. В більшості є вплив Місяця на людей, які мають слабкі місця. Їх нервова система реагує не так. Це – епілептики або приховані епілептоїди, шизофреніки. В нього і так була депресія, психози, якісь розмазані, приховані форми, а тут ще й Місяць. Він і на здорових впливає. Якби Місяць був, але його б люди не бачили, ніхто би не написав «Ніч яка місячна, зоряна, ясная…». На когось вплинув Місяць, але позитивно.

При повному Місяці виникають думки про близькість, якась ностальгія, замріяність, посилюється стан закоханості, виникають романтичні асоціації, піднесені емоції. Чому посилюється стан закоханості? Настрій інакший, бо змінюється гормональний фон. Це – найбільше яскраво виражено, коли Місяць саме уповні і усе видно вночі. Така дія на здорових людей. Є позитивний і негативний вплив. Просто позитивний вважаємо нормою. А якщо в центральній нервовій системі є слабке місце, то в людини депресія.

Не самогубства впливає не тільки Місяць. Соціальні причини мають більший вплив. Місяць – це не головне. Але в багатьох конфліктність загострюється саме в цей час. Ці люди не хворі, але мають підвищену  готовність до хвороби. Є ж психопати, соціопати. Це люди, які вже переступили через грань норми. Вони ніби пристосовані, з кимсь там сваряться час від часу. У повний Місяць в них більше проявляються ці психопатичні і соціопатичні задатки. В цей час ці прояви посилюються і він вже переступає норму – стає вбивцею чи хуліганом, взагалі порушником закону.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ